Vaikštynė skirta 2-18 metų vaikams, kurių pusiausvyra nėra tvirta ir motorinė funkcija pablogėjusi, ir reikalinga nuolatinė pagalba vaikštant. Vaikštynė prilaiko viršutinę kūno dalį ir dubenį. Gali būti naudojama kaip vaikščiojimo ir eisenos treniruoklis. Suteikiama atrama viršutinei kūno daliai, dubeniui. Suteikiama statmena padėtis, vaikas kiek palinkęs į priekį. Galimi 4 vaikštynės dydžiai.

Vaikštynė gali būti fiksuojama priekyje arba gale. Naudotojams, kurie negali pilnai atsispirti ir išlaikyti svorį arba turi motorikos sutrikimų, pagrindinė atrama yra priekyje, kuri suteikia atramą liemeniui ir pilvui. O naudotojams, kurių vaikščiojimo įgūdžiai yra geresni, kurie turi stabilenę liemens kontrolę ir gali pilnai atsispirti kojomis ir išlaikyti svorį, pagrindinė atrama yra gale.

Naudotojai turintys silpną laikyseną, silpną koordinaciją ar spastiką dažnai eidami kryžiuoja kojas. Kad būtų lengviau normaliai vaikščioti, prie vaikštynės gali būti primontuotas kojų praskyrėjas ir sėdynė. Sėdynė padidina abdukciją ir klubų sukimą į šoną. Kojų praskyrėjas neleidžia kojoms kryžiuotis.