Prekės
Fizinei medicinai Teida E-Katalogas 15/16 Katalogas Sveikatingumui ir sportui Uzsakyti Katalogu Spausdintas Versijas
< Grįžti

Sportiniai kelio įtvarai

Kelio sąnarys yra vidurinysis apatinės galūnės sąnarys ir yra ypač svarbus lokomotorinei veiklai (ėjimas, bėgimas...) ir daugumai sportinių užduočių.

Kadangi kelio sąnario kauliniai paviršiai yra prastai atitinkantys vienas kitą, tai yra kompensuojama elastinėmis struktūromis (raiščiais, meniskais), taip užtikrinamas pasyvus kelio sąnario stabilumas.

Šlaunies raumenys (ypač keturgalvis šlaunies raumuo) prisideda prie dinaminio stabilumo, nukreipdami girnelę šlaunikaulio tarpkrumpline vaga.

Dažniausios kelio sąnario patologijos:

• Meniskų ir raiščių pažeidimai

• Sąnarinių paviršių mechaninė erozija

• Patelofemoralinis sindromas

 
Kelio sąnario patempimas yra pažeidimas paveikiantis šalutinius ir/ar kryžminius raiščius. Šalutinių raiščių pažeidimas pasireiškia šoniniu nestabilumu (varus-valgus). Kryžminių raiščių pažeidimas pasireiškia priekiniu arba užpakaliniu nestabilumu (priekinis-užpakalinis stalčius). Priekinis kryžminis raištis yra pažeidžiamas daug dažniau negu užpakalinis. Kartu su kryžminių raiščių pažeidimu gali būti ir šalutinių raiščių, meniskų pažeidimai.


Yra dviejų tipų kelio sąnario įtvarai suteikiantys didesnį arba mažesnį stabilumą:

• Standūs funkciniai įtvarai skirti: esant vidutiniam ir ryškiam kryžminių raiščių nestabilumui, po  kryžminių raiščių operacijų, esant šalutinių raiščių silpnumui, taip pat traumų prevencijos tikslais.

• Tekstiliniai įtvarai skirti: kompresijai ir esant lengvam nestabilumui.

  

Rikiavimas Rodyti po:
Apie akcijas sužinok pirmas!
Informacija prikėjui POLA nuolaida TOP ĮMONĖ į METAI
Visos mūsų kategorijos
Apie mus

Teida – daugiau nei 25 metus dirbanti kompanija, teikianti klientams kokybiškus ir modernius reabilitacijos, slaugos, sporto ir sveikatingumo gaminius, taip pat neįgaliesiems skirtą techniką.

 

Kontaktai
Susisiekite