Nugaros terapijos centras
Segmentinė stabilizacija
Pagal dabartinių tyrimų duomenis, apatinės nugaros dalies reabilitacija turi prasidėti nuo segmentinės stabilizacijos. Segmentinė juosmens stabilizacija turi būti lavinama prieš jėgos pratimų taikymą. Pagridiniai juosmeninę stuburo dalį stabilizuojantys gilieji raumenys yra M. transversus abdominis ir m. multifidus lumbalis. Šie raumenys nėra dideli ar atsakingi už judėjimą - tai smulkūs ir jautrūs juosmens stabilizatoriai. Jie pozicionuoja slankstelių kūnus į biomechaniškai taisyklingą padėtį, kurioje išvengiama netinkamos tarpslankstelinės apkrovos pasiskirstymo.
Juosmens judesių valdymas
Didelė dalis juosmeninės nugaros dalies skausmą turinčių pacientų yra praradę šios srities judesių valdymą. Koordinacijos reikalaujančių pratimų atlikimas su Nugaros Terapijos Centru gerina judesių valdymą ir sukuria pagrindą tolimesnei reabilitacijai.
Giliųjų raumenų treniravimas
M. transversus abdominis ir m. multifidus lumbalis gielieji raumenys, dėl netaisyklingos laikysenos ar dėl pakankamos apkrovos nebuvimo dažnai yra atrofavę, todėl šių raumenų treniravimas yra būtina šiuolaikiškos reabilitacijos dalis.
Giliųjų raumenų aktyvacija įvyksta trijose plokštumose:
- Sagitalinėje – frontalinėje – skersinėje.
- Ir trijose padėtyse:
- Sėdint – gulint – stovint.
Visi Dr. Wolff treniruokliai yra medicininiai, pažymėti CE ženklu ir atitinka Tarybos direktyvos dėl medicinos gaminių 2017/745 reikalavimus.
Sistemą sudaro 5 juosmeninės stuburo dalies segmentus stabilizuojantys treniruokliai su grįžtamuoju ryšiu.